TAG Sertifika Programları

TAG Sertifika Programları

Sahteciliğe karşı: Bu program Media Rating Council (MRC)’nin Geçersiz Trafik Kılavuzu Genel Geçersiz ve Filtreleme Talepleriyle uyum sağlayarak ve ayrıca Veri Merkezi IP Tehdidi ve Ads.txt gibi araçları kullanarak firmaların dijital reklam tedarik zincirindeki geçersiz trafikle etkili biçimde mücadele etmesine yardımcı olur.

Malware’e karşı: Bu program firmalara malware’le mücadele etmek, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sahtekarları fonlayan botnet ataklarını durdurmak için bir dizi kılavuz sağlar. TAG endüstri içinde bilgi paylaşımını koordine ederek firmaların tek başlarına durduramayacakları atakları engellemelerini sağlar.

Korsanlığa karşı: Bu program reklamverenlerin korsan ve taklit içeriğin dağıtımını kolaylaştıran web siteleri ve diğer medya ürünlerine reklam vererek zarar görmelerini engellemeye yardımcı olur. 2017’de Ernst & Young’ın ABD’de yaptığı bir araştırma, endüstride yürütülen çalışmaların korsan sitelerden elde edilen geliri %48’le 61 arasında azalttığını ortaya koymuştur.

Envanter Kalitesi: Bu program tedarik zinciri içindeki envanter ve işlemleri, net ve ortak bir şekilde tanımlayarak sürtüşmeyi azaltır, büyümeye katkı sağlar. IQC şeffaflık, kalite ve güven konularını mükemmelleştirerek satıcıların değer zinciri içinde güvenin artmasını sağlamalarına yardımcı olur.

Bu sertifika programları firmaların yüksek endüstrinin standartlarına uymasına ve sahtecilik, reklamla büyüyen korsanlık ve malware’e karşı mücadeleye, dijital reklam alışverişinde şeffaflığın artmasına ne kadar istekli olduklarını ortaya koyar.

Her firma standartlara uyum sağlamadan önce kendini tanımlamalıdır. Marka güvenliği yasal şirketlerin kendilerini tanımlamalarını ve yalnızca dijital eko-sistemdeki sorumluluk sahibi, güvenilir partnerlerle çalışmalarını gerektirir. TAG tarafından hazırlanan programlar bunu sağlar.

“TAG tarafından doğrulanmıştır” sonucu içeren programlar dijital tedarik zincirinde şirketlerin iki faktörlü bir belgeleme sistemi kullanmalarını mümkün kılar:
-TAG Kayıtları: Dijital reklam eko-sistemi içindeki yasal oyunculardan Kimin Kim olduğunu ortaya koyar.
-Payment ID (Ödeme ID’si): Bu sistem dijital reklam alışverişlerinde güvenilir bir gözlem zinciri yaratır.

Ayrıntılı bilgi için:
www.tagtoday.net